Czym są czakry i na czym polega ich rola?

Awatar użytkownika
Oskar
Administrator
Posty: 257
Rejestracja: 30 maja 2019, 19:15
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Czakry są centrami energetycznymi, a ich misją jest zbieranie i przetwarzanie otrzymanej z kosmosu energii, którą później przesyłają do kanałów energetycznych (meridianów i nadi). Energia z meridianów i nadi zasila ciała subtelne potrzebną im energią życiową, by ostatecznie dotrzeć do poszczególnych części ciała lub zostać wyemitowana (świadomie bądź nieświadomie) w przestrzeń.

Od działania i czystości czakr zależy w sporym stopniu stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, samopoczucie, nasz rozwój duchowy, a także skuteczność naszych oddziaływań w świecie.

Należy wiedzieć, że oczyszczając czakry mamy możliwość uwolnienia się od chorób lub złagodzenia dolegliwości, a także pomyślnego rozwiązania wielu problemów w swoim życiu osobistym.

Nasze skuteczne funkcjonowanie w świecie, zdrowie i radość życia zależą w znacznym stopniu od swobodnego przepływu energii pomiędzy czakrami, które powinny być silne, równomiernie rozwinięte i otwarte.

Stresy codziennego życia, wywołane nimi negatywne emocje, napięcie i urazy fizyczne i psychiczne powodują zakłócenia w pracy czakr, co znacznie upośledza swobodny przepływ energii pomiędzy nimi. Jeśli ten stan przedłuża się, pojawiają się dolegliwości fizyczne a także problemy życiowe, co owocuje kolejnym pogorszeniem działania czakr, a co za tym idzie – nasileniem problemów zdrowotnych, psychicznych i nawet zahamowaniem rozwoju duchowego.

Zatem pierwszym etapem pracy z czakrami jest oczyszczenie ich. Trzeba jednak być świadomym tego, że na początku tej praktyki mogą pojawić się objawy uwalniania się negatywnych złogów energetycznych, co czasami wywołuje konflikty z otoczeniem – kłótnie, obrażanie się, nieuzasadnioną agresję. Aczkolwiek sytuacje te, mimo iż w naszym odczuciu sprawiają nam dyskomfort, służą właśnie wydobyciu na powierzchnię, zrozumieniu i rozwiązaniu naszych problemów, skostniałych przekonań, negatywnych wzorców myślowych i zakamuflowanych głęboko, zastarzałych, negatywnych emocji.

Należałoby zapamiętać, że każdy problem, czy to fizyczny, czy psychiczny, rozpoczyna się najpierw na poziomie subtelnym i jeśli nie zostanie tam rozwiązany, schodzi do niższych poziomów, kończąc na poziomie ciała fizycznego, poniekąd „zmuszając” daną osobę do rozwikłania go na planach subtelnych, jak i na poziomie fizycznym.

Ślady karmiczne przenoszone w ciałach subtelnych czy negatywne wzorce myślowe powstałe po traumatycznym przeżyciu w bieżącym życiu, jeśli pozostają nierozwiązane w swoim czasie na płaszczyźnie intelektualnej lub emocjonalnej, najpierw przejawiają się w ciele eterycznym, aby później przejść do odpowiednich dla rodzaju traumy narządów ciała fizycznego, co wyraża się konkretną chorobą. Oznacza to, że jeśli ciągle rozpamiętujemy nasz problem na nowo, nie robiąc nic, aby go usunąć, blokujemy przepływ energii w ciele, upośledzając tym samym pracę naszych czakr.

Oczywiste, że praca z czakrami nie zwalnia nas od dodatkowych sposobów rozwiązania naszych problemów, wskazane jest postępowanie na poziomie fizycznym na wielu płaszczyznach, aczkolwiek może się okazać, że po gruntownym oczyszczaniu oraz harmonizowaniu czakr dużo naszych problemów rozwiąże się albo złagodzi samoistnie.

Źródło: https://jagathon8.blogspot.com/2014/05/ ... zanie.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Czakry”