Daniel Cankow - Wzorce ezoteryczne, super-ego a zrozumienie i szacunek

Awatar użytkownika
szczypiorek

Kwintesencja rozwoju i na co trzeba uważać:

Spotkałem w życiu ludzi którzy próbowali mnie na siłę przeciągnąć na swoją stronę. Tak jakby ich pogląd był najlepszy.
Kiedyś pewien ksiądz mówił w kościele by "Szukać faryzeusza w sobie". To był czas gdzie na kazaniach dużo mówiło się o tym jacy to źli byli faryzeusze i uczeni w piśmie. Problem w tym, że przyspawanie do pewnych poglądów sprawia, że sami stajemy się takimi osobami.

Tak samo jedząc jeszcze mięso i zastanawiając się nad przetestowaniem wegetarianizmu spotkałem wegan. Powiedziałbym nawet wyznawców religii wegańskiej. To takie osoby które uważają, że jedynie ich pogląd jest słuszny (nie neguję ich podejścia, ale nie rezonuje ono ze mną). Uważam, że warto uważnie przyjrzeć się samemu sobie i co jakiś czas to powtarzać. Tak by mieć pewność, że samemu nie przeszło się na drugą skrajną stronę barykady. Harmonia we wszystkim ma przyszłość. Jeśli ktoś nie chce przejść na weganizm lub nie jest gotów na to by uczyć się jak dostarczyć właściwych składników odżywczych po rezygnacji z mięsa to nie ma sensu takiej osobie narzucać tej drogi. Takie jest moje zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Wolność polega na tym by umożliwić danej osobie wybór. Ja wybrałem wegetarianizm, ale przez poglądy skrajne z którymi się spotkałem zajęło to więcej czasu. Chciałem mieć pewność, że nie stanę się ekstremistą wegetariańskim po przejściu na taką dietę.

Rozwój duchowy w obecnych czasach daje szerokie spektrum możliwości. Jest wielu jasnowidzów, bioenergoterapeutów, mistrzów, guru, itp. Każdy może wybrać coś dla siebie. Nie uważam samego siebie za znawcę tematu, ani osobę na wybitnym stadium rozwoju. Powiedziałbym raczej, że jestem gdzieś na początku drogi zaczynając sobie zdawać sprawę jak wiele jeszcze nie wiem. Zachęcam każdego do poszukiwania własnej drogi. Czasem można pobłądzić, czasem trzeba zawrócić, ale wybierając samodzielnie mamy możliwość doświadczyć samemu. Odpowiedzi przychodzą w sercu, czasem w życiu, czasem kogoś spotkamy kto poleci nam kogoś. Czasem zawiedziemy się na kimś lub uznamy, że popełniliśmy błąd. Takie jest życie. Warto jednak iść i zaryzykować niż pozostawać w stagnacji do końca swoich dni.

:angelic-blueglow:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Daniel Cankow”