Go Onek

Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

Serdecznie witam po raz kolejny przestrzeń forum. Udzielałem się w przeszłości na poprzednim, tak też postanowiłem tu wrócić i zacząć znów więcej pisać. Minęło dużo czasu więc są też nowe przeżycia. Przestałem odczuwać potrzebę udzielania się w takich miejscach. Spowodowane to było wędrującą jaźnią która jakby z tego wyrosła i zobaczyła świat szerzej. Pojawiła się jednak idea abym zaczął coś tworzyć, udzielać się. Postanowiłem założyć bloga, dlatego też dołączyła się do tego chęć wrócenia do starych talentów. Tak i tu jestem. Aktualnie go piszę i niedługo otworzę, tam głównie będę zamieszczał moją historię. Tutaj myślę wniosę dużo dobrego. Pozdrawiam.
Mój blog na którym opisuję swoją drogę i przeżycia. Szczegółowy opis o czym będę pisał znajduje się na miejscu https://godrogado.blogspot.com/. Zapraszam też na Instagram gdzie będę zamieszczał wpisy przy opublikowaniu nowego posta.
Szczęście Radość Miłość Uśmiech
Awatar użytkownika
Annika

Witaj :romance-grouphug:

Jesteś już w nowej przestrzeni. Jest tu "stara gwardia" ale jest też dużo nowych osób. Forum rozrasta się i służy pomocą. Zgaduję, że Dusza cię tu przyprowadziła, bo inni potrzebują twoich rad. Jakie masz talenty, oprócz pisania? Czyżby fotografia?

Namaste
"Życie to kabaret. Musimy tylko nauczyć się śmiać z dowcipów, które nam robi."
Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

Chyba masz rację że nastąpiło przyciąganie, poczucie natchnienia do jakiegoś działania. Co jest przyczyną to zobaczę w czasie. Co do fotografowania to jest tak że lubię robić zdjęcia miejsc które mi się podobają i zainteresują jednak nigdy nie oddają poczucia ogromu jakie jest przed Tobą. Tym sposobem moje foldery pękają od natłoku. Ostatnio zacząłem bawić się perspektywą, ramą i fotografią małych rzeczy jak np kwiaty. Wtedy mój telefoniczny aparacik jest w stanie uchwycić w pełni piękno przy dobrym świetle. Myślę też ze przy zmianie sprzętu moje zdolności się powiększą jednak nawet mając nic można coś ciekawego np nakręcić, wystarczy chcieć i trochę się pobawić w programach. Ostatnio będąc w Gdańsku stałem przed dylematem czy fotografować czy spacerować, było mało czasu, była noc, skupiłem się na doświadczaniu bez telefonu w ręku. Po za tym to mam wiele ciągot w życiu. Jeszcze o nich wspomnę, po prostu trzeba dzielić nasz czas na hobby, nie da się zrobić wszystkiego na raz :D. Do jednych rzeczy wracam a są to głównie pragnienia które zaniedbałem na danym etapie, inne odpuszczam, część pozostaje ciągle.
Mój blog na którym opisuję swoją drogę i przeżycia. Szczegółowy opis o czym będę pisał znajduje się na miejscu https://godrogado.blogspot.com/. Zapraszam też na Instagram gdzie będę zamieszczał wpisy przy opublikowaniu nowego posta.
Awatar użytkownika
Annika

Rewelacja! Fotografia to piękne zamiłowanie. Mnie też do tego ciągnie (ciągnęło?). Mam aparat taki cyfrowy sprzed 10 lat, więc pod względem megapixeli to już nie jeden telefon go przegania. Ale właśnie w nim odkryłam cudowną funkcję "makro" i próbowałam swoich sił na duetach kwiat/owad z tym co miałam. Wiem jakie cuda można stworzyć posiadając choćby jeden obiektyw do fotografii makro. Cóż, u mnie skończyło się na zachwytach, bo jakoś nigdy nie poszłam za tym głosem. Bo do obiektywu aparat potrzebny przecież.

Ale jest w fotografii niezwykłe piękno. A jak dodasz właśnie nietypową perspektywę, czy grę światła, to efekt dla oczu jak przysłowiowe "palce lizać" dla podniebienia. I faktycznie, nie ważne jak bardzo starasz się oddać piękno w fotografii, efekt jest marny w stosunku do rzeczywistości. Trzeba by było chyba jakieś 360 stopniowe panoramiczne, ale holograficzne "niewiadomoco" robić (jak w holokabinie ze StarTreka ) :lol:

To bardzo dobrze, że foldery pękają. To znaczy, że wołają do ciebie, żeby coś z nimi zrobić. Szkoda, żeby tak fotki w samotności leżakowały na dysku.

Wszystko ma swoje miejsce i czas. Byle do przodu. Ciekawość jest, więc będę tam do ciebie oko jedno i drugie wrzucać. :handgestures-thumbup:
Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

Kwiat/źdźbło i owad, o jakie ja piękne zdjęcie mam, też pokazać muszę :happy-smileyflower:
Chyba musielibyśmy medytacyjnie/telepatycznie sobie zdjęcia przekazywać hmm :text-woo:
Zapraszam :greetings-wavingyellow:
Awatar użytkownika
Annika

Goon pisze: 06 sty 2020, 15:48 ...
Chyba musielibyśmy medytacyjnie/telepatycznie sobie zdjęcia przekazywać hmm :text-woo:
...
Ciekawe stwierdzenie, bo miałam sen z podobną tematyką parę dni temu. Śniło mi się, że zaoferowałam komuś pomoc w medytacji i powiedziałam, że widzę po wejściu w medytację mnóstwo hiacyntów, które wypełniały całe pole widzenia. Na co towarzyszka tej medytacji poprosiła, żeby jej ten obraz telepatycznie przesłać. Nie bardzo wiedziałam jak i stwierdziłam, że spróbuję zrobić co się da, jakoś intuicyjnie. I wtedy, zamiast hiacyntów, całe pole widzenia wypełniały kody (maleńkie cyfry i chyba też jakieś litery tam były).

A wiesz, istnieją różne sposoby na dzielenie się obrazem, czasem bardzo przyziemne :handgestures-thumbup:
Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

O! Widzisz, tematy które krążą wokół nas przyciągają podobne historie jak Twój sen.
Najbardziej przyziemną formą jest publikacja zdjęć i opis. Chodziło mi bardziej o przekazanie odczuć i ogromu tego co to ma przedstawić. Tutaj już musimy zastosować nową metodę.
Awatar użytkownika
Annika

Tak, formy przyziemne, to oczywiście żart. Ale zgadzam się z tym stwierdzeniem co do odczuć. Odczucia są bardzo specyficzne i wymagałaby zupełnie innych środków przekazu. Chyba jakaś telepatia, połączenie z nieskończonością (pole kwantowe). Jakoś mnie to ostatnio fascynuje i czytam książkę którą napisał dr Dispenza o nadprzyrodzonych zdolnościach.
Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

Przeszukując stare zrzuty ekranu udało mi się znaleźć mój post powitalny z poprzedniego forum. Minęło już 4 lata.

Jeśli znajdę inne posty to tez z miłą chęcią udostępnię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitania”