Kosmogram urodzeniowy

Awatar użytkownika
Annika
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2019, 13:30

Kosmogram urodzeniowy określa układ planet w chwili urodzenia danej osoby. Aby go uzyskać, niezbędne jest miejsce urodzenia, oraz dokładny czas (data i godzina). Miejsce i datę każdy zawsze zna, ale z godziną często pojawia się już problem... I klapa. Ale jest nadzieja!

Podaję miejsce do strony, gdzie kosmogram można wygenerować nawet bez dokładnego czasu urodzenia. Należy podać miejsce i datę. W tej opcji w uzyskanych wynikach pominięty jest ascendant.

Strona jest w języku angielskim.


Cafe Astrology


:happy-sunny:
"Dusza każdej żywej istoty - to częsć Boga. A każde życie - to Jego sen"
V. Zeland
szczypiorek
Posty: 102
Rejestracja: 17 lis 2019, 08:56
Lokalizacja: ...

Zawsze mnie ciekawiła jedna sprawa dotycząca niespecjalnie spełniających się horoskopów tj. czy bycie wcześniakiem nie wymaga innej kalkulacji horoskopu. Poza tym ciekawe czy da się określić kiedy dusza połączyła się z ciałem i czy to ma jakiś wpływ. Zresztą chyba jest z tym trochę tak, że jak się w to nie wierzy to się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
Annika
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2019, 13:30

"horoskopy" z gazet czy innych źródeł medialnych, to kpina pod adresem astrologii. Nie da się ustalić takiego ciągu wydarzeń, aby odpowiadało to każdemu i to powszechnie wiadomo. Ot taka rozrywka.

Z greckiego "hōrai" to godzina i właśnie to ona jest najważniejsza. Jest też niezbędna do sporządzenia horoskopu przez szanującego się astrologa. Układ ciał niebieskich wywiera wpływ na życie jednostek i w pewien sposób determinuje drogę życiową. Ja też badam to zagadnienie i poszukuję tego niezbędnego składnika, czyli godziny urodzenia. Ascendant to najważniejsza część takiego horoskopu, więc zastanawia mnie, na ile taki kosmogram bez tego szczegółu, odzwierciedla rzeczywistość. :think:

Bycie wcześniakiem raczej nie będzie miało wpływu na horoskopowe kalkulacje. Potrzeba jest godzina. Tu pojawia się inne pytanie, w którym momencie godzina jest zanotowana. Przed czy po odcięciu pępowiny. Przed - bo dziecko już jest poza łonem matki, ale jeszcze z nią połączone, czy po - bo wtedy już funkcjonuje samodzielnie? A z jaką dokładnością ten czas notowany jest przez personel medyczny? Itd.

Temat czasu, kiedy dusza łączy się z ciałem, jest poruszany w klasyku Newtona "Wędrówka Dusz" (książka na podstawie zapisów sesji hipnozy regresyjnej).

Mnie ostatnio zainteresowała astrologia wedyjska, ale to dłuuugi temat... :lol:
"Dusza każdej żywej istoty - to częsć Boga. A każde życie - to Jego sen"
V. Zeland
Awatar użytkownika
Goon
Posty: 43
Rejestracja: 30 wrz 2019, 22:57
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Hmm... A co w przypadku porodu lotosowego gdy jesteśmy długo połączeni z łożyskiem? Czy nie liczy się po prostu czas opuszczenia ciała matka?
Mój blog na którym opisuję swoją drogę i przeżycia. Szczegółowy opis o czym będę pisał znajduje się na miejscu https://godrogado.blogspot.com/. Zapraszam też na Instagram gdzie będę zamieszczał wpisy przy opublikowaniu nowego posta.
Szczęście Radość Miłość Uśmiech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astrologia”