Kosmogram urodzeniowy

Awatar użytkownika
Annika

Kosmogram urodzeniowy określa układ planet w chwili urodzenia danej osoby. Aby go uzyskać, niezbędne jest miejsce urodzenia, oraz dokładny czas (data i godzina). Miejsce i datę każdy zawsze zna, ale z godziną często pojawia się już problem... I klapa. Ale jest nadzieja!

Podaję miejsce do strony, gdzie kosmogram można wygenerować nawet bez dokładnego czasu urodzenia. Należy podać miejsce i datę. W tej opcji w uzyskanych wynikach pominięty jest ascendant.

Strona jest w języku angielskim.

Cafe Astrology

:happy-sunny:
"Życie to kabaret. Musimy tylko nauczyć się śmiać z dowcipów, które nam robi."
Awatar użytkownika
szczypiorek

Zawsze mnie ciekawiła jedna sprawa dotycząca niespecjalnie spełniających się horoskopów tj. czy bycie wcześniakiem nie wymaga innej kalkulacji horoskopu. Poza tym ciekawe czy da się określić kiedy dusza połączyła się z ciałem i czy to ma jakiś wpływ. Zresztą chyba jest z tym trochę tak, że jak się w to nie wierzy to się nie sprawdza.
Awatar użytkownika
Annika

"horoskopy" z gazet czy innych źródeł medialnych, to kpina pod adresem astrologii. Nie da się ustalić takiego ciągu wydarzeń, aby odpowiadało to każdemu i to powszechnie wiadomo. Ot taka rozrywka.

Z greckiego "hōrai" to godzina i właśnie to ona jest najważniejsza. Jest też niezbędna do sporządzenia horoskopu przez szanującego się astrologa. Układ ciał niebieskich wywiera wpływ na życie jednostek i w pewien sposób determinuje drogę życiową. Ja też badam to zagadnienie i poszukuję tego niezbędnego składnika, czyli godziny urodzenia. Ascendant to najważniejsza część takiego horoskopu, więc zastanawia mnie, na ile taki kosmogram bez tego szczegółu, odzwierciedla rzeczywistość. :think:

Bycie wcześniakiem raczej nie będzie miało wpływu na horoskopowe kalkulacje. Potrzeba jest godzina. Tu pojawia się inne pytanie, w którym momencie godzina jest zanotowana. Przed czy po odcięciu pępowiny. Przed - bo dziecko już jest poza łonem matki, ale jeszcze z nią połączone, czy po - bo wtedy już funkcjonuje samodzielnie? A z jaką dokładnością ten czas notowany jest przez personel medyczny? Itd.

Temat czasu, kiedy dusza łączy się z ciałem, jest poruszany w klasyku Newtona "Wędrówka Dusz" (książka na podstawie zapisów sesji hipnozy regresyjnej).

Mnie ostatnio zainteresowała astrologia wedyjska, ale to dłuuugi temat... :lol:
"Życie to kabaret. Musimy tylko nauczyć się śmiać z dowcipów, które nam robi."
Awatar użytkownika
Goon
Kontakt:

Hmm... A co w przypadku porodu lotosowego gdy jesteśmy długo połączeni z łożyskiem? Czy nie liczy się po prostu czas opuszczenia ciała matka?
Mój blog na którym opisuję swoją drogę i przeżycia. Szczegółowy opis o czym będę pisał znajduje się na miejscu https://godrogado.blogspot.com/. Zapraszam też na Instagram gdzie będę zamieszczał wpisy przy opublikowaniu nowego posta.
Szczęście Radość Miłość Uśmiech
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astrologia”