Którędy do harmonii?

Dyskusje związane z obudzeniem. Jeżeli coś czujesz czego nie wiedzą inni napisz o tym tutaj. Wszystko co dotyczy ezoteryki, mistyki, podnoszenia wibracji jest tutaj na temat.
OPENAIR
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2020, 10:50

KTÓRĘDY DO HARMONII?
Kochany Człowieku, kiedy czujesz się zmęczony, najchętniej kładziesz się by odpocząć. Starasz się równo oddychać, nie wchodzić w toki myślowe krążących wokół myśli, albo zasypiasz.
Ale dlaczego, kiedy odpoczniesz nie czujesz się szczęśliwy? Bo to co cię męczy, to od czego potrzebujesz odpocząć - to świat, do którego zaraz będziesz musiał wrócić. Świat skonstruowany z ciągów dysharmonicznych, które odbierają radość życia i siły.
Kochany Człowieku, może jesteś kimś bardzo dobrze radzącym sobie w tym świecie - mającym dobrze płatną i ciekawą pracę, w wielu codziennych nieprzyjemnych czynnościach mogącym wyręczyć się innymi - a mimo to zaglądasz do kieliszka, chodzisz na terapię i tęsknisz do takiego cieszenia się życiem jakie widać u dzieci, albo po prostu nie wiesz dlaczego nie jesteś szczęśliwy. A może jesteś człowiekiem słabo radzącym sobie w tym świecie, czującym się przez świat zepchniętym do narożnika i bardzo tęskniącym za tym samym. Albo znajdujesz się gdzieś pośrodku, ale i tobie dobrze znane są niskowibracyjne stany emocjonalne. A może jeszcze się uczysz – ale już miewasz depresję, szukasz ratunku w wirtualnym świecie, a aby wyjść z domu potrzebujesz energetyków.

Już tak wielu ludzi doświadcza coraz trudniejszych do wytrzymania i utrzymania w ryzach emocji. To są rozpaczliwe próby naszych ciał zwrócenia naszej uwagi na to czego tak bardzo potrzebują. A potrzebują harmonii. Dążenie do harmonii wyzwala kreatywność, chęć działania. Wtedy czujemy się najedzeni nie tylko kanapką, obiadem, ale tym co wykonujemy oraz relacjami. A z naszych serc wyrywa się spontanicznie Tak! Dobrze spędzona chwila! Bo ta chwila została położona na dobrej szali wagi.

Niestety, na ten moment wciąż masowo cierpimy na brak harmonii. Masowo za nią tęsknimy. Masowo kompulsywnie jej szukamy. A jak znajdujemy, to masowo nie za długo udaje nam się utrzymać w jej błogostanie.
Skoro problem jest masowy, to ogromnie pomocna w naszym dążeniu do harmonii mogłaby być aplikacja Którędy do harmonii?

BO BY CZUĆ BEZGRANICZNE SZCZĘŚCIE, KTÓRE BĘDZIE NAS WYPEŁNIAŁO, TAK PRZEMOŻNIE, TAK BŁOGO, TAK CUDOWNIE USPOKAJAJĄCO, TAK O NIEZLICZONĄ ILOŚĆ RAZY CZĘŚCIEJ NIŻ DO TEJ PORY, POTRZEBUJEMY ŚWIATA STWARZANEGO W OPARCIU O HARMONIĘ, O BALANS.

Korzystanie na co dzień z cudowności harmoniczności ułatwi spełnianie marzeń, wyeliminuje drogi przez mękę. Może na początku nie będzie tak prosto. Ale idąc wespół, możemy doczekać czasów, gdzie nasze życie zawodowe przebiegać będzie w oparciu o Harmonijne Prawo Pracy, które zostanie napisane z pełnym uwzględnieniem sygnałów wysyłanych przez ciała. Cielesny kompas zna drogę najlepiej. Uważnie się w ten kompas wsłuchujmy, PONIEWAŻ NAJWIĘKSZĄ MĄDROŚCIĄ JAKĄ ZOSTALIŚMY OBDAROWANI – JEST UMIEJĘTNOŚĆ STWARZANIA HARMONIJNYCH RZECZYWISTOŚCI. Czas wydobyć tę mądrość na światło dzienne. Wpleść na zawsze w naszą codzienność i delektować się pięknem takiego bycia.

Kochani, żadne działania nie wykasują ciałom wiedzy o tym, że są wobec siebie równe. To dlatego kiedy wyłapują z otoczenia nierówność źle się z tym czują. Coraz częściej, wręcz aż skręca je z tego powodu. BO ABY CZUĆ BEZGRANICZNE SZCZĘŚCIE, KTÓRE BĘDZIE NAS WYPEŁNIAŁO TAK PRZEMOŻNIE, TAK BŁOGO, TAK CUDOWNIE USPOKAJAJĄCO, TAK O NIEZLICZONĄ ILOŚĆ RAZY CZĘŚCIEJ NIŻ DO TEJ PORY, POTRZEBUJEMY ŚWIATA, KTÓRY ROZKŁADA CZYNNOŚCI PRZYJEMNE I NIEPRZYJEMNE NA WSZYSTKICH W PROPORCJACH DAJĄCYCH CIAŁOM BALANS. Za budowanie takiej przestrzeni będziemy nagradzani cudownymi stanami, rzadko w nas teraz goszczącymi. Te stany będą znakami, radośnie oznajmiającymi, że jesteśmy na dobrej drodze. W ciałach poczujemy dziecięcą żywość. Będziemy zalewani uczuciem wdzięczności płynącej od samej Wdzięczności. Odejdzie do lamusa cierpienie z powodu braku miłości. Bo gdy harmoniczny wzorzec naszych ciał jest przez nas uszanowywany w działaniach, to samoistnie podnosi się tama i miłość rozpływa się po nich obfitości.

Kochani, zwracajmy uwagę, czy dostarczamy naszym ciałom balans.
Balans między:
* działaniem fizycznym a działaniem umysłowym,
* działaniem czynnym a działaniem biernym,
* działaniem znanym mi a działaniem nowym,
* działaniem w pomieszczeniu zamkniętym a działaniem na świeżym powietrzu,
* działaniem w pojedynkę a działaniem w grupie,
* działaniem dla siebie a działaniem dla innych,
* relaksem czynnym a relaksem biernym,
☼ nie zapominajmy o stanie „zero” - nic nie robisz, dajesz odpocząć ciału

Oczywiście bloki lubią się łączyć np. działanie fizyczne w grupie; działanie fizyczne dla kogoś.

Dzięki aplikacji, którą możesz stworzyć sam, na bieżąco możesz harmonizować swój dzień. Wpisując w nią to co robisz (zrobiłeś) w podane powyżej bloki. Możesz to rozszerzyć na harmonizowanie nie zawsze dnia, ale tygodnia czy miesiąca. Twoja aplikacja podpowiadałaby ci propozycje. Czyli aplikacja proponuje mi... ale zaglądam w siebie, by sprawdzić czy rzeczywiście to dobra propozycja do zharmonizowania dla mnie, bo może ciało podpowie coś innego.
Stwórzcie sobie listę zawierającą propozycje w poszczególnych blokach i dzielcie się nią z innymi. Np. puzzle można układać poziomami, od najniższego, do najwyższego; można iść do przystanku inną drogą niż wczoraj; odsupełkować komuś czapkę.
Ciała uwielbiają różnorodność. Uwielbiają uczyć się nowych rzeczy. Robić rzeczy pożyteczne. To ich pokarm. Zacznijmy mu go dawać, a odwdzięczą się tym czego pragniemy.

Zadawajmy pytania Co jest potrzebne do zrobienia? Nie tylko w naszych czterech ścianach, ale również w okolicy w której akurat jesteś. Co chciałbym zobaczyć? Co chciałbym porobić? Co u mnie można zobaczyć? Co u mnie można porobić? Czego chciałbym się nauczyć? Czego można się ode mnie nauczyć? W czym mogę pomóc? W czym potrzebowałbym pomocy? I bez egoistycznej kalkulacji umożliwiajmy to sobie wzajemnie.

Jaką część miasta w którym żyjesz już widziałeś? Róbmy sobie wspólne wycieczki po nim.

Poniżej podzielę się swoimi przykładami na budowanie świata harmonicznego. Stwarzajmy własne przykłady i wcielajmy je w życie.
Bo kiedy osoba widząca jedynie cienie, na pytanie Czy chciałaby odzyskać wzrok? odpowiada, że Chciałaby, ale niecałkowicie, bo wtedy straciłaby rentę i musiałaby sobie jakoś, nie wiadomo jak, radzić - to gdzie my jesteśmy cywilizacyjnie!? Bo jeżeli wg badań, co trzeci nastolatek ma depresję - to gdzie my żyjemy!?

Cudownie by było, gdyby powstał portal/zakładka na jakimś portalu Którędy do harmonii? Mogłaby to być skrzynka kontaktowa dla chętnych do tworzenia harmonijnego świata, może z podziałem na województwa, miejscowości dla większej czytelności.

Gry i aplikacje to znakomite narzędzie do utrwalania zachowań harmonicznych.

Jaki jest człowiek ze swej natury? Jest wędrowcem, ale nie turystą. Turystyka męczy. Bycie wędrowcem nie wyczerpuje energetycznie. My uwielbiamy się przemieszczać. Chcemy wędrować bo ciągnie nas do poznawania nowego, do różnorodności. Nasze oczy chciałyby zobaczyć każdy zakątek tej ziemi, a każdy zakątek tej ziemi zapewne chciałby zobaczyć nas i poczuć. Umożliwiajmy sobie przemieszczania, w których będziemy czuli się jak wędrowcy, a nie turyści.
Jaki jeszcze jest człowiek ze swej natury? Chciałby móc doświadczać, jak najwięcej z tego co oferuje ten świat. Ale właśnie nie jako gość czy turysta, ale wolny pełnoprawny uczestnik również na niwie zawodowej. Bo siedzenie w jednej szufladce, pod tym samym adresem przez lata do samej emerytury to potężna dysharmoniczność.
Poszanowanie tego jacy jesteśmy ze swej natury powinno być fundamentem wszelkich naszych działań. Rozprzestrzeniajmy ten kierunek bezwarunkowo. Nie zaprzątajmy sobie głowy pytaniem Kto napisał te słowa?, ponieważ jedynie czynne uczestniczenie, w takim sposobie podchodzenia do życia, daje status bycia ich autorem. To autorstwo to dany nam przywilej. Zacznijmy z niego korzystać.

O NIECHCIANYCH CZYNNOŚCIACH, ALE I NIE TYLKO
Takie czynności świat harmoniczny rozdziela na więcej osób. Niemiłe czy nudne czynności przyjemniej robi się w grupie. Szybciej można je wtedy skończyć. A jak nie ma możliwości w grupie, to zdecydowanie nie tak jak jest do tej pory. Czyli, nie powinna je wykonywać przez wiele godzin, dzień w dzień, rok w rok ta sama osoba - no chyba, że ktoś właśnie tego czasowo potrzebuje do balansu. Do bezgranicznego szczęścia potrzebujemy różnorodności, a nie wieloletniego robienia tego samego. Zadawajmy sobie pytanie Czego jeszcze nie robiłem, a chciałbym spróbować? I nie myślmy zaraz o ekstremalnych rzeczach. I zawędrujmy w to miejsce. A jak nie będzie to tam możliwe, to po opowiedzeniu o Którędy do harmonii? może się stanie.

JEŻELI KRZYCZY W TOBIE CHĘĆ ZROBIENIA RUCHU W JAKIMŚ KIERUNKU, TO W ŚWIECIE HARMONICZNYM ZAWSZE MASZ MOŻLIWOŚCI ZROBIENIA RUCHU W TYM KIERUNKU, CZYLI:
a) masz możliwość popatrzeć jak to jest robione
b) masz możliwość nauczenia się jak to wykonywać
c) masz możliwość zacząć to wykonywać
nie zapominając o balansie, bo chętnych może być więcej
A zdobywszy daną wiedzę i umiejętność chętnie się nimi dzielić i rozprzestrzeniać.
Dlatego zachęcam, jeżeli będziesz kładł kafelki, naprawiał żelazko, zmieniał koła w samochodzie, plótł koszyk, piekł chleb, doił krowy, naprawiał sprzęt audio, czy cokolwiek innego co masz do zrobienia, daj o tym znać na forum Którędy do harmonii?
Bywa, że nie chce nam się gotować tylko dla siebie. Ale w większej grupie już by nam się chciało. Zobaczenie jedynie przez internet jak coś jest robione, to nie to samo co na własne oczy.

O sprzątaniu
Każdy powinien swoje miejsce sam doprowadzać do czystości. Bo na czas, w którym jesteś z nim związany do ciebie to powinno należeć. I nie ma znaczenia czy jesteś dyrektorem czy zwykłym pracownikiem. Jeżeli jednak pracodawca chce mieć w swoich szeregach sprzątaczki, sprzątaczy to takie osoby nie mogą wykonywać tylko tego zajęcia. Podział jak to powinno wyglądać powinien wychodzić od pracowników. Bo jeden będzie wolał rozwiązanie – sprzątam cały tydzień, a potem przerwa, a drugi wolał będzie godzinę dziennie.

NIE ZAMYKAJ NICZEGO W DEFINICJACH ZAMKNIĘTYCH. One tak jak ty chcą być wolne. Chcą by mogło coś w nie wypłynąć, tak jak i z nich wypłynąć, chcą doświadczać różnorodności.

Każdy z momentem urodzenia jest pełnoprawnym uczestnikiem życia. A świat dysharmoniczny powoduje że musisz się starać, by stać się pełnoprawnym uczestnikiem. Bo jak nie będziesz się starał wylądujesz na marginesie życia, czyli przy wykonywaniu niechcianych czynności.

Nie każdy musi mieć pasje, wiedzieć co chce robić w życiu i może mieć tak przez całe życie. Ale każdy chce być użyteczny. Chce robić rzeczy pożyteczne i różnorodne, chciane i niechciane czynności, ale w tańcu harmonicznym, a nie w układzie pan i sługa.

Powinniśmy mieć możliwość uczestnictwa przy wykonaniu tego z czego będziesz korzystał w życiu codziennym (stół, długopis, itp.)

LOGO
Jeśli masz ochotę, potrzebę by stworzyć dla Którędy do harmonii? logo, to zrób to i posługuj się nim. Możesz go również wrzucić do obiegu na forum Którędy do harmonii? (jeśli powstanie). Każdy kto chciałby brać udział w tej zmianie podejścia do życia mógłby się posługiwać logiem jakie by chciał. W obiegu nie musi być jedno logo. No bo przecież nie stwarzamy definicji zamkniętych.

Potrzebujemy konstruktywnych interakcji. A nie relacji kiedy jedni chcą zrzucać na innych czynności, których nie chcą wykonywać.

DO PRACODAWCÓW
Od roku 2022 będzie można brać zwolnienie lekarskie w związku z wypaleniem zawodowym. Aplikacja mogłaby wychodzić naprzeciw zbliżającej się zmianie, by jeszcze przed rokiem 2022 pomóc pracodawcom i pracownikom dowiedzieć się, co podwyższa stan samopoczucia w pracy, a co powoduje objawy wypalenia zawodowego.
CZY NIE PIĘKNIE BY BYŁO, GDYBY ZACZĘŁA FUNKCJONOWAĆ WYMIANA MIĘDZYZAKŁADOWA?
Kochany Pracodawco, jeżeli chcesz uczestniczyć w Którędy do harmonii? w swój własny sposób, albo w sposoby przedstawione poniżej, to daj o tym znać na swojej stronie internetowej, na swoim samochodzie, witrynie sklepowej, czy gdzie tam jeszcze chcesz i możesz. Opisz, w jaki sposób jest to u ciebie możliwe, ale bądź też otwarty na propozycje z którymi ktoś do ciebie przychodzi.

Praca na świeżym powietrzu
Ciała potrzebują jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu!!! To ich zbawienny pokarm!!!
Zapytaj pracowników w sposób który skłoni ich do szczerości, czy w pracy są szczęśliwi. Dlaczego są a dlaczego nie są? I zobacz czy jesteś w stanie w organizacji życia zawodowego zaproponować im zmiany, które spowodują, że będą szczęśliwsi.
Może możliwość przeniesienia się z pracą na świeże powietrze będzie jednym z elementów. Może są stanowiska na których będzie to możliwe.
Chcesz pracownika który umie, a dlaczego nie chcesz go nauczyć? Pamiętasz jacy jesteśmy z natury? Chcemy doświadczyć, jak najwięcej z tego, co proponuje ten świat. Przyjmij pracownika którego trzeba nauczyć. Tego który już umie, zapytaj może chciałby przejść już na inne stanowisko, żeby nauczyć się czegoś nowego. Daj swoim pracownikom kontakt z różnorodnością, a będzie z nich emanowało światło miłości.

DO PRZYSZŁYCH PRACODAWCÓW
Jeśli myślisz o założeniu firmy, a nie wiesz czym miałaby się zajmować, może rozważysz założenie firmy, która byłaby takim łącznikiem/pośrednikiem między różnymi działaniami zawodowymi. Czyli masz grupę pracowników i grupę pracodawców, którzy chcą działać na pięknych zasadach Którędy do harmonii? Gdzie dla nikogo nie jest niczym dziwnym, że ktoś przez jakiś czas jest opiekunem osób starszych, pracownikiem biurowym, kelnerem, kierowcą, portierem, kierownikiem, itp., czyli człowiekiem potrzebującym do bycia szczęśliwym w pracy różnorodnych, pożytecznych zajęć. Którego męczy udawanie, że coś robi, gdy nie ma co robić.

JAK ROZPOZNAWAĆ I NAPRAWIAĆ DYSHARMONICZNOŚĆ?
Jeśli widzisz, że ktoś coś wykonuje przez 5 dni w tygodniu, przez szereg lat – zapytaj siebie czy chciałbyś to tak wykonywać. Jeżeli nie, a takie rzeczy muszą być wykonywane, to zadaj sobie pytanie, jak chciałbyś to wykonywać, by to było dla ciebie akceptowalne i przyjemne.

DLA MIESZKAŃCÓW WSPÓLNOT
Patrzyłeś kiedyś na koszty utrzymania osiedla na którym mieszkasz?
Czy to w porządku że firma sprzątająca sprząta za nas nasze otoczenie? Czy otaczamy szacunkiem to miejsce tak postępując? Jak to powinno wyglądać, by czuć z otoczeniem, w którym się żyje serdeczną więź. Może rozwiązaniem jest zrezygnować z usług takiej firmy, przynajmniej z zakresu który spokojnie jesteśmy w stanie ogarnąć sami. Albo pomagać im bez wynagrodzenia. Nawet jeżeli na początku chętnych nie będzie dużo, to po prostu mniejsza grupka będzie sprzątała i dbała o teren. Z czasem może inni chętnie się dołączą. Może z firmą ochroniarską można zrobić to samo. Ile miłości z takich pożytecznych działań dadzą nam odczuć nasze ciała?... morze, jak nie ocean.

ROWERY I TROCHĘ OGÓLNIE
Kupujemy rower i jeździmy nim przez lata. Tak skazujemy się na doświadczanie latami tylko jednego rodzaju roweru – choć na pewno chcielibyśmy pojeździć i na innych modelach. Skoro świat pełen jest różnorodnych modeli rowerów, to korzystajmy z tego. Jak możemy to zrobić? Wcale nie przez częstsze kupowanie i częstsze sprzedawanie. Po prostu wymieniajmy się rowerami – na zawsze, na jakiś czas. Jeżeli potrzebna będzie umowa, by było zgodnie z prawem, to zróbmy to w najprostszy możliwy sposób. Może za przysłowiową złotówkę przekazujmy je dalej. I nie patrzymy przy zamianach schematem, że skoro ja mam drogi rower, to wymienię się tylko z tym, kto ma również drogi rower. Dajmy sobie doświadczać różnorodności tego świata, bez filtra, czy mi się opłaca. Bo nie na pieniądzach się jeździ. Ktoś, kto ma słaby rower, chętnie pojeździ wypasionym. Ale nie traktuj swoich czynów, jak dobre uczynki. Szukajmy balansu dla wszystkich uczestników życia, nie tylko dla siebie i swoich najbliższych. A wtedy cudowne uczucia, będą się w nas pojawiać i będą przepełniać nas całych. Często będziemy używać sformułowań, patrząc na to co się dzieje w naszych wnętrzach Ale kosmos! Jaka prosta i przyjemna ta droga do szczęścia; Tak, to właśnie o to chodzi w życiu.

Którędy do harmonii? to nie ruch chcący pomagać słabszym, biedniejszym. To ruch dążący do balansu.

W dalszej przyszłości różnorodne rowery mogłyby być w obiegu, tak jak teraz miejskie rowery. A jeżeli nie mogłyby mieć swoich miejsc postojowych na zewnątrz, to możnaby stworzyć przechowalnie dla rowerów i w zależności, gdzie się jest, możnaby skorzystać z takiego roweru na jaki mamy ochotę, jaki do nas przemawia. Myślisz, że rower nie ma prawa czuć się znudzonym, wciąż tym samym właścicielem? Może przedsiębiorcy, dawaliby możliwość zostawiania ich w stworzonych przez siebie miejscach. Rowery te miałyby oznaczenia, że biorą udział w Którędy do harmonii. Mogłyby mieć taką naklejkę. Rowery powinny być zadbane i sprawne, bo to świadczy o naszym szacunku do tego z czym obcujemy. Moglibyśmy uczyć się ich naprawiania. Oczywiście, kto by chciał. Ktoś kto miałby w planach naprawę roweru zgłaszałby chęć do podzielenia się tą wiedzą, choćby przez samo popatrzenie jak się to robi. Albo ktoś komu zepsuł się rower zgłaszałby chęć nauczenia się jak go naprawić. Tu może zrodzić się myśl, że w ten sposób odbiera się możliwość zarobku osobie zawodowo naprawiającej rowery. Ale przecież ta osoba będzie mogła uczestniczyć w innych współbyciach.
ANALOGIĘ ROWEROWĄ MOŻNA UŻYĆ W INNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA.

rozprzestrzeniajmy Którędy do harmonii? do cierpiących z braku czucia w ciele miłości
może właśnie takiej przestrzeni potrzebują do szczęścia

[email protected]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”