Moneta z 4 trójkątami

Szukam informacji. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? Pomóżcie.
Loveinmusic1984

Witajcie może orientujecie się co oznacza symbolika tych trójkątów na monecie. Znalazłam ja u siebie na podwórku pojawiła się znikąd ze tak powiem leżała na moim skuterze nagle :) podobny symbol widziałam na jednym z kościołów trójkąty w kole ( zdjęcie w załączeniu ) a moneta również mnie ciekawi bo nie wiem jak szukać i co oznacza . Cżekam na info pozdrawiam wszystkich :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szczypiorek

To może być krzyż słoneczny:
https://pl.qwe.wiki/wiki/Sun_cross
http://znikadczlowiek.blogspot.com/2016 ... a-sie.html

Jakiś czas temu znalazłem opis symboliki okręgu, krzyża i krzyża wpisanego w okrąg, ale nie mogę znaleźć tego linku. Okrąg oznaczało Boga, a krzyż chyba człowieka, ale nie wiem na pewno. Nie mogę teraz znaleźć tego artykułu. Wtedy uznałem to jako coś bez związku więc nie pisałem nic na ten temat.

Symbol krzyża w kole jest uznawany też za krzyż celtycki, ale wtedy ramiona wystają poza okrąg. To taki bardziej krzyż słoneczny niż celtycki. Ciekawe jaka historia była związana z tym symbolem. Jeśli tylko będę pamiętać to zapytam Arona może coś ciekawego o tym powie.

Może to jakiś symbol templariuszy? Albo innego tajnego bractwa. Właściwie moneta przez większość osób była by zignorowana jako kawałek metalu, więc tym bardziej by tu pasowało jakieś tajne stowarzyszenie. Większość zobaczy i machnie ręką, a osoba która wie czego szukać zrozumie.

Symbol na kościele ma odcięcia na okręgu zaraz za trójkątami tak jakby to sugerowało właśnie krzyż.
Szpilki ze Szwajcarii z pierwszego linku, z drugiego tysiąclecia mogą bardziej sugerować właśnie takie trójkąty.
Awatar użytkownika
szczypiorek

Przepraszam. Nie zapytałem.
Pisałem, że zrobię to jeśli będę pamiętał i pamiętałem. Tyle, że przejąłem się tym, że zaparkowałem auto dalej od hotelu, a tam jakiś dwóch ludzików się kręciło. Co prawda auto ma pakiet "panie panu tego nikt nie ukradnie", ale je bardzo lubię i okazjonalnie się o nie martwię.

Miałem zapytać po medytacjach, ale było kilka osób zainteresowanych pytaniami.

Ostatecznie wyszedłem na parking. Wszystko było dobrze z autem więc prosiłem by Ci którzy byli w okolicy i zostali przeze mnie mylnie ocenieni by byli szczęśliwi. W końcu kiedy prosimy o coś, a okaże się, że niepotrzebnie bo zagrożenia nie było to tym bardziej warto podziękować.
Może się jeszcze znajdzie odpowiedź na pytanie o tę monetę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poszukuję informacji”