• Partnerzy

nie Moja muzyka relaksacyjna

Linki do muzyki zawartej w zasobach youtube, itp.
Awatar użytkownika
szczypiorek

nie Moja muzyka relaksacyjna

Post autor: szczypiorek » 26 gru 2019, 12:50

Osobiście lubię szukać różnych nietypowych emocjonalnych lub relaksacyjnych kompilacji różnych melodii i używać ich w aktywacyjnych medytacjach.
Główną formą medytacji jest dla mnie anapana, vipassana i metta bhavana, ale akceptacja cierpienia nie zawsze jest najlepszym sposobem medytacji.
Od sierpnia stosuję medytacje Arona oraz inne formy prowadzonej medytacji. Natomiast połączenie obserwacji doznań ciała (vipassana) lub obserwacji oddechu (anapana) w połączeniu ze spokojną muzyką bardzo zwiększa poziom energii przy medytacjach.

Przykład zapętlonej muzyki którą słucham podczas medytacji kiedy jest mi bardzo smutno:

Inny przykład (tzw. emotional music):

albo:

albo:

itp.

Podobnie fajnie działa muzyka celtycka, gregoriańska, buddyjska, indyjska, indiańska itp. Oczywiście jak ktoś lubi to muzyka klasyczna.
By zrozumieć o co chodzi z muzyką i medytacją polecam obejrzeć:

Każdy może dobrać sobie muzykę odpowiednią dla siebie. Medytacja z muzyką polega na tym by usiąść sobie wygodnie (ja lubię pół lotos), zamknąć oczy, włączyć muzykę i skupić się na oddechu lub doznaniach na ciele starając się nie poruszać, nie drapać po nosie tylko obserwować. Czas medytacji jest dowolny wedle uznania. Jak dla mnie to min 15 min max 2h.
:music-listening: :music-listening: :music-listening:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audio”