• Partnerzy

Oczyszczanie energetyczne domu

Awatar użytkownika
Wichrolak

Oczyszczanie energetyczne domu

Post autor: Wichrolak » 12 lip 2019, 20:34

Do założenia tematu, zainspirowała mnie dyskusja pod jednym z postów na facebooku, na grupie dla początkujących Wiccan. Padło pytanie, o sposób w jaki oczyścić swoje mieszkanie/dom z negatywnych energii i pojawiły się ciekawe wpisy, jakie po części zacytuję, z pominięciem personali, by nikt się nie czepiał.

Najczęściej w odpowiedziach czytaliśmy o białej szałwii i palo santo. Nic w tym dziwnego, bo to podstawowe wyposażenie duchowej apteczki, taka też była moja odpowiedź:

Biała szałwia jako energia zeńska wybijajaca i Palo Santo jako dopełnienie, energia męska zaparaszająca. Okadzając mieszkanie szeptamy sobie intencje pod nosem np "oczyszczam ten dom z negatywnych energii,niskich wibracji, nieproszonych bytów".Okadzamy wszystko, ale wyjatkowo okna, lustra, drzwi, przejsćia, kąty. Sami siebie też okadzamy. Szałwią okadzam od góry do dołu (sprowadzam do ziemi) Po wszystkim otwieramy okna i wychodzimy na chwile az sie wywietrzy. W rogach pomieszczeń rozsyp szczypty soli. Sama weź też prysznic w przekonaniu ze zmywa z ciebie negatywy.

Warto wyróżnić też zdanie pewnej kobiety, związanej z kultywowaniem tradycji druidyzmu:

Liść laurowy, rozmaryn, chociaż zasadniczo najwięcej sensu w Polsce mają jałowiec i bylica.
Wypowiedź ta, przypomniała mi o pewnym oczywistym fakcie, jak to, że rodzime rośliny na rodzimej ziemi działają lepiej niż jakieś sprowadzane z obszarów odległych o odmiennej energetyce.

Zaskoczyło mnie natomiast poniższe zdanie:
Palona pokrzywa jest bezpieczniejsza od szałwi. szałwia działa oczyszczające na dusze duchy zjawy i podobne do nich istoty ale nie działka na cienie których jest bardzo dużo w domach. Cień to istot która życie się energią duszy na polu astralny często ludzi lecz jeśli ma możliwość to wybiera dusze zjawę lub ducha z pola astralnego używając białej szałwi odsłaniamy się i zapraszamy cienie do stołu. biała szałwia jest dobra ale nie na sam początek , pokrzywa ma energię która nie usuwa Bytów z domu lecz daje im do zrozumienia ze są niechciane taki aspekt często wymusza na nich to ze odchodzą same , jeśli tego nie zrobią wtedy można użyć białej szałwii.

Autor wypowiedzi, twierdzi że to informacje z jego własnej praktyki, a nie przyswojone od innych. Ktoś testował? Popiera takie zdanie?
Ja zostanę przy szałwi i palo santo, ale dołożę do apteczki rodzime roślinki.
Wola kształtuje rzeczywistość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Energetyka”