Szyszynka - detoks

Pasożyty, toksyny, materia nie mile widziana w organizmie.
Claudik591
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2019, 22:29

Szyszynka (trzecie oko, pineal gland) to gruczoł, który reguluje nasz zegar dobowy, steruje kiedy jesteśmy aktywni, a kiedy śpimy produkuje melatoninę, hormon odpowiedzialny za relaks i sen organizmu i pełni rolę zegara biologicznego. W szyszynce wytwarzana jest także dimetylotryptamina (tzw. DMT lub “molekuła duszy”), która to ma wpływ na nasze postrzeganie „innych wymiarów” i aktywizuje u człowieka podwyższone stany świadomości. Mimo, że jest to najbardziej tajemnicza część ludzkiego ciała, to pełni bardzo ważne funkcje, a zanieczyszczenia we współczesnym środowisku sprawiają, że jej funkcje łatwo ulegają ograniczeniu i upośledzeniu.

Zwapnienie szyszynki to problem, który dotyka większość ludzi, szczególnie tych mieszkających w dużych miastach. Zwapnienie powodowane jest miedzy innymi przez duże ilości fluoru i fosforu, znajdującego się w wodzie pitnej, paście do zębów i śmieciowe jedzenie.

Najlepszym sposobem, aby ochronić swoją szyszynkę, to wyeliminować z diety sklepowe jedzenie i natychmiast wyrzuć zwykłą pastę do zębów zastępując ją np. olejem kokosowym z sodą oczyszczoną. Aby pomóc organizmowi oczyścić szyszynkę dodaj do swojej codziennej diety:

Spirulina, chlorella, młody jęczmień – są bogate w witaminy, składniki mineralne i przeciwutleniacze. Te i inne pokarmy bogate w chlorofil pomagają usuwać metale ciężkie i toksyny, zwiększają poziom tlenu w organizmie i wzmacniają twój układ odpornościowy.

Olejek z oregano – ma bardzo silne działanie przeciwbakteryjne i oczyszczające i wspomaga organizm w oczyszczaniu. UWAGA! olejek z oregano jest bardzo silny i należy go stosować z umiarem i odpowiednio rozcieńczony, aby nie spowodować podrażnień.

Jod – jest pierwiastkiem, który ogranicza wchłanianie przez organizm toksycznego fluoru. W jod bogate są takie pokarmy jak szpinak, brokuły, wodorosty i ryby. Można również uzupełnić jod dzięki jodynie, wtedy wchłoniemy go przez skórę.

Ocet jabłkowy i kombucha – mają bardzo silne działanie oczyszczające i pomagają w odwapnianiu szyszynki, a także w usuwaniu aluminium z organizmu człowieka. Dodatkowo rozpuszczają kamienie nerkowe i stabilizują poziom cukru we krwi.

Buraki (lub sok z buraków) – zawierają bor, który stabilizuje poziom wapnia w organizmie i usuwa metale ciężkie i inne szkodliwe związki, takie jak fluorki. Buraki zawierają dużo witamin z grupy B, które są pomocne w utrzymaniu zdrowia i energii na poziomie komórkowym.

Kakao – surowe naturalne kakao zawiera ogromną ilość przeciwutleniaczy i pobudza szyszynkę do prawidłowego działania.

Materiał z https://naturalnienaturalni.pl/szyszynk ... -z-toksyn/
Claudik591
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2019, 22:29

Ananas - uważany w świecie za jeden z najlepszych owoców, nie tylko ze względu na walory smakowe. Posiada bromalinę, która ma wiele korzyści dla zdrowia: pomaga w stanach zapalnych, nadmiernym krzepnięciu krwi, hamuje wzrost nowotworów, spala tłuszcze i posiada wiele innych zalet zdrowotnych wspomagających nasz organizm.

Ananas jest doskonałym przeciwutleniaczem i wielkim wsparciem dla naszego układu immunologicznego. Oprócz bromaliny posiada duże ilości witaminy C, która jest rozpuszczalna w wodzie i przy pomocy wody witamina C dociera do wszystkich komórek, również do naszej szyszynki, w dodatku szyszynka jest całkowicie zanurzona w płynie mózgowo-rdzeniowym. Dieta bogata w witaminę C zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób. Zapobiega nie tylko infekcjom, przeziębieniom i grypom. Mocno wpływa na nasz układ immunologiczny, drogi oddechowe, jelita, bóle stawów i ogólnie wzmacnia cały organizm. Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu w organizmie. Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym ciała i jest wymagany do prawidłowego utrzymania naczyń krwionośnych, skóry, narządów i kości.

Ananas jest doskonałym źródłem witaminy B1, manganu, który rozbija wolne rodniki wytwarzane w mitochondriach, jak już wiele razy o tym pisałam, mitochondria są fabryką produkującą energię w naszych komórkach. Do wytwarzania energii potrzebna jest witamina C, mangan, tiamina. Ananas jest bogaty nie tylko w witaminę C i B-complex, również posiada witaminę A potrzebną do utrzymania dobrego wzroku, ochroną przed nowotworem piersi, płuc i jamy ustnej. Ananas zawiera wiele cennych minerałów, jednym z ważniejszych jest potas, który rozszerza naczynia krwionośne, co oznacza lepszy przepływ krwi, zapobiega tworzeniu się zakrzepów, zmniejsza gromadzenie się płytek w tętnicach, toteż zapobiega miażdżycy, zawałom serca, udarom mózgu.

Następny minerał bardzo ważny dla naszego zdrowia, który jest obecny w ananasie to miedź, konieczny do wytwarzania zdrowych czerwonych krwinek. Miedź także utrzymuje w dobrym stanie nerwy, zapobiega otępieniom umysłowym i chorobie Alzheimera.

I jak już wspomniałam ananas jest bardzo ważnym owocem oczyszczającym naszą szyszynkę, która aktywuje światło i steruje różnymi rytmami biologicznymi organizmu.

W ostatnich czasach dużo ludzi odkryło również inne działanie szyszynki - mistyczne (trzecie oko). Szyszynka przez mistyków jest uważana za największe źródło energii eterycznej dostępnej dla ludzi. Jest postrzegana jako brama, przez którą człowiek wchodzi w wyższą świadomość. Ale dzisiaj prawie 98% ludzi na świecie ma mocno zwapnione szyszynki, co wyraźnie widać na badaniach MRI (rezonans magnetyczny)... co gorsze to zwapnienie tylko się pogłębia i nawet ciężko to ukryć obserwując ile ciężkich chorób pojawia się na świecie, jak mocno rosną ich statystyki w górę w takich chorobach jak nowotwór, Parkinson, Alzheimer, stwardnienie rozsiane, demencje starcze i różnego rodzaju psychozy i wiele innych. Pomimo niby tak wielkich osiągnięć w medycynie, jak to stara się nam przekazać świat medyczny, na świecie przybywa coraz to więcej ludzi chorych, a te choroby są nadal nieuleczalne i wzrasta śmiertelność z ich powodu.

Dlaczego tak się dzieje, że nasze szyszynki ulegają tak wielkiemu zwapnieniu? Mają tu olbrzymi wpływ na nasze zdrowie substancje chemiczne takie jak: fluorek w paście do zębów, przetworzona żywność, sztuczne słodziki, hormony, fluoryzowana woda, zanieczyszczone powietrze i wiele innych... toteż odtruwanie szyszynki jest dla nas bardzo ważne i może wnieść w nasze życie olbrzymie korzyści, nie tylko zdrowotne, również duchowe.

I oby było jasne... nie radzę nikomu otwierać trzeciego oka bez uprzedniego solidnego oczyszczenia całego organizmu, to może wywołać wiele niepożądanych skutków: schizofrenie i inne psychiczne paranoje, ponieważ nie oczyszczona szyszynka nie zadziała tak jak potrzeba, nie będzie w stanie wnieść w ciało więcej światła, a nawet jak go wniesie nie prześle go we właściwym kierunku, co może doprowadzić organizm do wielkiej dysharmonii. I o tym powinni wiedzieć przede wszystkim wszyscy ci nauczyciele duchowi organizujący kursy tzw. jasnowidzenia, bo zamiast wyszkolić nowych "jasnowidzów" przysporzą kandydatów do szpitali psychiatrycznych. Na tym polu wznoszenia duchowego pierwszym i ważnym etapem jest nauka o właściwej diecie i właściwym oczyszczeniu organizmu. Później są jeszcze inne ważne etapy, a dopiero następnie można przejść do stymulowania ośrodków energetycznych w ciele (czakr) a na końcu szyszynki, kiedy organizm jest już wystarczająco gotowy na przyjmowanie wysokich energii.2). Banan - uchodzi za najzdrowszy owoc w świecie, jest bogaty w witaminę B6, witaminę C, potas, magnez, miedź, biotynę i błonnik. Największą korzyść przynosi w gospodarce sercowo-naczyniowej ze względu na dużą ilość potasu. Jeden średniej wielkości banan zawiera 400 (+) mg potasu, i ta ilość już zapobiega wysokiemu ciśnieniu krwi i chroni przed miażdżycą.

Druga duża korzyść to niska zawartość tłuszczu, co pozwala nam utrzymać nasz cholesterol w ryzach. Banan zmniejsza ryzyko chorób serca ze względu na odpowiedni rodzaj włókna jaki zawiera. Mimo, że banany są dość słodkie mają małą zawartość cukru (14-15 gramów). Ze względu na swój błonnik umożliwiają szybkie trawienie pokarmów co pomaga utrzymać równowagę przyjaznych bakterii (bifidobakterii) w naszych jelitach, co oczywiście zmniejsza ilość problemów żołądkowo-jelitowych. Banany o czym wie mniej ludzi są wspaniałym lekarstwem na bezsenność za przyczyną aminokwasu tryptofanu, który się w nich znajduje. Tryptofan używany jest do produkcji serotoniny i melatoniny, dwóch ważnych neuroprzekaźników w organizmie, które wytwarza szyszynka. Wiadomo, że ich utrata prowadzi do bezsenności i depresji. Jeśli nasze produkty spożywcze posiadają odpowiedni poziom tryptofanu to nasze organizmy będą mniej podatne na depresje.3). Owoc kokosu - jest pożywieniem dla milionów mieszkańców na naszym globie w tropikalnym klimacie i jest powszechnie znany na całym świecie. Jest bogaty w kalorie, witaminy, minerały, zawiera dużo tłuszczów nasyconych i innych związków biologicznie czynnych, które są niezbędne dla naszego zdrowia. Nasycony kwas tłuszczowy z orzecha kokosowego to kwas laurynowy, który ma bardzo korzystny wpływ na nasze tętnice, zapobiega miażdżycy.

Woda kokosowa jest nie tylko orzeźwiająca i gasi pragnienie, ale ze względu na elektrolity jakie zawiera tudzież minerały, cytokiny, katalazę i inne enzymy wspierające trawienie i metabolizm znana jest jako plazma krwi, szczególnie z młodego kokosa. Jest doskonałym środkiem zastępczym krwi, wstrzykiwana dożylnie w ilości 1-2 litry na dobę nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nawet u dzieci. Dzięki wodzie kokosowej ocalało dużo ludzi, którzy mieli duże ubytki krwi (szczególnie w czasie II Wojny Światowej)... co nam daje do myślenia, że woda kokosowa może mieć właściwości osocza krwi.

Woda kokosowa jest bogata w potas, magnez, sód i śladowe ilości innych minerałów, ale nie jest identyczna jak ludzka krew, niemniej jednak pomogła wielu ludziom w ocaleniu ich życia.

Olej kokosowy jest doskonały w naszej kuchni. Zapobiega i leczy choroby Alzhaimera, działa przeciw nowotworowo, ma właściwości przeciwzakrzepowe, odmładzające, a także jest doskonały do pielęgnacji naszej skóry i jest wspaniałą odżywką dla naszych włosów. Polecam olej kokosowy po leczeniu chemioterapią i radiacją, nie tylko jako zażywanie doustne, również można go wcierać w skórę - leczy chorobę popromienną.

Mączka kokosowa bogata jest w miedź, żelazo, wapń, magnez, mangan, cynk... i można śmiało robić z niej różne potrawy.

Orzechy kokosowe mogą być przechowywane w chłodnym miejscu przez kilka miesięcy.

Doskonałe jest mleko kokosowe jako produkt spożywczy np. jako dodatek do herbaty, kawy, zup, sosów.4). Awokado - to jeden z owoców, który nie posiada tylu węglowodanów co inne (9 g), natomiast jest bogaty w tłuszcze. Awokado jest bardzo odżywcze, zawiera różnorodne składniki, w tym 20 różnych witamin i minerałów: witaminę A, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, K, kwas foliowy, potas, magnez, mangan, miedź, cynk, fosfor... awokado zawiera więcej potasu niż banany... trzeba pamiętać, że potas obniża ciśnienie krwi, toteż należy go nie przedawkowywać u niskociśnieniowców, ponieważ zachodzi ryzyko zawału serca, udaru mózgu, uszkodzenia nerek.

Olej awokadowy zmniejsza ryzyko stanów zapalnych, niszczy komórki nowotworowe, jest zdrowy i bezpieczny w gotowaniu, jest tak samo korzystny dla zdrowia jak olej z oliwek.

Awokado ma korzystny wpływ na naszą skórę. Jest doskonałym źródłem luteiny, która działa jak przeciwutleniacz i chroni przed chorobami nasze oczy, zawiera również alfa-katoten, beta-karoten, tokoferol (witamina E). Awokado posiada sporo błonnika co utrzymuje w sprawności układ pokarmowy, a tłuszcz z awokado aktywuje mózg w ten sposób, że mamy poczucie sytości, toteż wpływa na odchudzanie.

Ponadto awokado stabilizuje poziom cukru we krwi. Dieta bogata w dobre tłuszcze pomaga odwrócić problemy cukrzycowe.

Można używać awokado zamiast masła lub majonezu na swoje kanapki. Aby awokado nie straciło swojego koloru dodajemy do pasty z awokado sok z cytryny.

Awokado chroni nienarodzone dziecko. Zmniejsza ryzyko wad wrodzonych ze względu na duże ilości kwasu foliowego, poza tym zmniejsza ryzyko chorób serca, zawałów serca (z powodu nadwagi, czy palenia). Pomaga zachować zdrowe serce, obniża cholesterol i to należy zapamiętać.

I co jest jeszcze bardzo ważne, remontuje w naszym organizmie mielinę, która ulega zniszczeniu w układzie nerwowym. Demielinizacja jest przyczyną stwardnienia rozsianego i innych chorób układu nerwowego, a olej awokadowy ma zdolności odbudowy mieliny.5). Rukiew wodna - roślina wodna mająca bardzo silne zdolności oczyszczające. Zawiera duże ilości witaminy C, A, E, B1, B6, K (ułożone wg. ilości), wapnia, żelaza, magnezu, manganu, cynku. Jest silnym niszczycielem komórek nowotworowych i ma silne właściwości odmładzające nasze komórki.

Rukiew chroni i odbudowuje nasze DNA. Jest doskonałym środkiem oczyszczającym w naszych organizmach metale ciężkie. Wspomaga pracę wątroby, tarczycy, układu krwionośnego i oczyszcza szyszynkę.

O wszystkich tych owocach/warzywach można sobie poczytać więcej na internecie, wzbogacić te informacje... ja wskazuję tylko te ważniejsze jako środki oczyszczające nasz organizm a szczególnie szyszynkę.

Chcę jeszcze napisać kilka słów na temat szyszynki, czym jeszcze można ją oczyszczać... przede wszystkim należy unikać wszystkich rzeczy z fluorkiem: pasty do zębów, wody z kranu, prysznicu bez odpowiedniego filtra, czerwonego mięsa, napojów gazowanych, sztucznej żywności, rafinowanego cukru, glutenu, białej mąki i i innych produktów, które są skażone chemią.

Należy odżywiać się ekologiczną żywnością. Dodatkowo polecam spirulinę, jod, żeń-szeń, boraks, witaminę D3, surowe kakao, jagody goi, kolendrę, arbuzy, naturalny miód, nasiona konopi, sok noni.

W celu stymulowania świadomości duchowej polecam olejki eteryczne (lawenda, szałwia, drzewo sandałowe, a nawet suszona pietruszka i piołun).

Olejki mogą być wdychane przez spalanie lub dyfuzor, można dodawać je do kąpieli wodnej.

Do oczyszczania szyszynki dobry jest czosnek, surowe jabłka, ocet jabłkowy... i oczywiście słońce, najbardziej wskazane kąpiele słoneczne: 15 minut po wschodzie słońca i 15 min przed zachodem.

Medytacja i intonowanie... śpiew powoduje, że kości czworościanu w nosie tak rezonują, że jest stymulowana szyszynka, co oczywiście jest korzystne dla wytwarzania hormonów (melatoniny, serotoniny).

I nie muszę tu pisać, że bardzo ważnym czynnikiem oczyszczającym nie tylko szyszynkę, ale cały nasz organizm jest umiejętność prawidłowego oddychania.

Następne co polecam do oczyszczania szyszynki to kamienie szlachetne takie jak: ametyst, kamień księżycowy, fioletowy szafir, fioletowy turmalin. I przestrzegam przed stymulowaniem szyszynki za pomocą narkotyków (szczególnie LSD), to może doprowadzić do schizofrenii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie organizmu”