• Partnerzy

Radykalne wybaczanie

Jaką literaturę polecacie? Tytuł i krótki opis co wam dało przeczytanie takiej książki.
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Radykalne wybaczanie

Post autor: ZbyniuRoksana » 09 cze 2019, 19:53

Radykalne wybaczanie – Colin C. Tipping

Następna ciekawa pozycja wpływająca na nasze postrzeganie życia jak i jego iluzję. Treść książki całkowicie burzy standardowe schematy myślowe i będzie dla wielu osób „trudną” do przetrawienia, tym bardziej do zaakceptowania.

Fragmenty:
...Przygotowując się do następnego wielkiego skoku w rozwoju duchowym, musimy przyjąć sposób życia oparty nie na strachu, władzy czy przemocy, ale na prawdziwym wybaczeniu, bezwarunkowej miłości i pokoju.

...Nie jesteśmy istotami ludzkimi, które miewają duchowe doświadczenia, lecz istotami duchowymi doświadczającymi ludzkiego życia.

...Ten świat jest duchową szkołą, a życie nauką.

...Tworzymy naszą rzeczywistość zgodnie z prawem przyczyny i skutku. Myśli to przyczyny, które objawiają się w naszym świecie pod postacią fizycznych skutków. Rzeczywistość jest lustrem dla naszej świadomości, nasz świat stanowi odbicie naszych przekonań.

...Na poziomie duchowym dostajemy dokładnie to, czego potrzebujemy do naszego rozwoju duchowego. Od naszej oceny tego, co otrzymujemy, zależy, czy życie odbieramy jako bolesne, czy radosne.

...Rzeczywistość fizyczna jest iluzją wykreowaną przez naszych pięć zmysłów. Materia układa się z wzajemnie powiązanych ze sobą pól energetycznych wibrujących z różną częstotliwością.

...Tradycyjne wybaczanie – mamy w sobie chęć wybaczenia, ale także potrzebę potępienia. Świadomość ofiary nadal istnieje i się nie zmienia.

...Radykalne wybaczanie - mamy chęć wybaczenia, ale nie mamy potrzeby potępienia. Odrzucamy świadomość ofiary i wszystko się zmienia.

...Postrzeganie świata w kategoriach „my – oni” jest odzwierciedleniem naszego wewnętrznego podziału na ego - czyli wiarę w rozdzielenie z Bogiem, lęk, karę i śmierć – i na ducha, czyli przekonanie o miłości i wiecznym życiu. Dokonujemy projekcji tego podziału na świat fizyczny, zawsze upatrując wroga na zewnątrz, a nie w sobie samych.
Załączniki
radykalne wybaczanie.jpg
radykalne wybaczanie.jpg (75.16 KiB) Przejrzano 41 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”