• Partnerzy

Reinkarnacja

Dyskusje związane z obudzeniem. Jeżeli coś czujesz czego nie wiedzą inni napisz o tym tutaj. Wszystko co dotyczy ezoteryki, mistyki, podnoszenia wibracji jest tutaj na temat.
Online
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Reinkarnacja

Post autor: ZbyniuRoksana » 10 cze 2019, 08:01

Postanowiłem wrzucić tutaj moją odpowiedź dla pewnej osoby pytającej o powyższy temat. Jest to bardzo duży skrót myślowy, ale chyba wydobywa esencję dot. reinkarnacji.

Trudno w kilku zdaniach opisać ten temat. W telegraficznym skrócie wygląda to miej więcej tak: człowiek składa się z ciała fizycznego i eterycznego (duchowego). Ciało fizyczne czujesz, gdyż się nim zajmujesz na co dzień. Twoje ciało fizyczne jest domem dla ciała duchowego zwanego duszą. Dusza jest wieczna, twoje ciało nie. Przy narodzinach dziecka, konkretna dusza wie, że chce być w tym a nie innym ciele, zatem jakby obejmuje je umownie w posiadanie. Ciało fizyczne jest jakby nośnikiem dla duszy, by po przez Ciebie mogła doświadczać wszystkich tych emocji, które są twoim udziałem. Zatem, jak umierasz, ciało fizyczne się rozkłada, a dusza wraca do sfery duchowej by zweryfikować to, czego doświadczyła w twoim ciele (chodzi o wszelkie emocje, od negatywnych do pozytywnych). Dusza zarządza subtelną energią w nas. Bez niej bylibyśmy jedynie bezwiedną rośliną, podłączoną do kroplówki. Reinkarnacja to proces uczenia się duszy zarówno w ziemskim wymiarze jak i w innych. W zależności od tego, jakich emocji danej duszy brakuje, wybiera taki świat, przestrzeń i ciało z danej przestrzeni (w naszej przestrzeni - ciało ludzkie), w której może odczuwać za pomocą emocji. W zależności od tego, co chce dusza w danym wcieleniu, w ciele np. ludzkim się czegoś nowego nauczyć, doświadczyć, to jakby kieruje tak naszymi poczynaniami, by poczuć to, na czym jej zależy. Stąd czasem miewamy uczucie, że chcemy zmierzać w konkretnym kierunku, a wszystko wokół nas jakby idzie na opak, przeciw nam. W moim przypadku jest we mnie bardzo doświadczona dusza, która w mym życiu nie jedno ostre zawirowanie poczyniła, ale dzięki wyniesionemu z tych zawirowań doświadczeniu jestem tu, gdzie jestem. Gdy odejdziesz, twoje emocje i doświadczenia zapisane zostają w duszy, którą tak naprawdę jesteś Ty. I tak naprawdę tylko i wyłącznie Ty w ciele eterycznym (duchowym) dokonasz następnego świadomego wyboru i pojawisz się znowu w innym ciele w takiej przestrzeni, w której będziesz mogła nabyć następne doświadczenia po przez emocje. To proces zwany reinkarnacją. Tak jak tu na ziemi wraz z wiekiem, stajemy się z reguły mądrzejsi, tak samo dana dusza wraz z każdym następnym wcieleniem osiąga jakby większą paletę emocji, dopełniającą jej pęd ku doskonałości w dobru i miłości. Do bycia bezinteresowną miłością.
Załączniki
reikarnacja.jpg
reikarnacja.jpg (111.25 KiB) Przejrzano 151 razy

Claudik591
Posty: 15
Rejestracja: 11 cze 2019, 22:29

Re: Reinkarnacja

Post autor: Claudik591 » 11 cze 2019, 22:46

Pięknie i jasno jest to opisane ! Super ! Dziękuje :)

Claudik591
Posty: 15
Rejestracja: 11 cze 2019, 22:29

Re: Reinkarnacja

Post autor: Claudik591 » 11 cze 2019, 22:48

Czy jest możliwość przypomnienia sobie swoich wcześniejszych reinkarnacji?? Na jakim etapie rozwoju duchowego trzeba być?

Online
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Reinkarnacja

Post autor: ZbyniuRoksana » 12 cze 2019, 10:28

Istnieje taka możliwość, ale trzeba jakby do niej dorosnąć. Rozwinąć się na tyle, by nie być podatnym na skrajne emocje i myśli, które często nami rządzą. Przy takiej wewnętrznej stabilizacji w wzrastaniu jakby predysponuje nas min. do ewentualnego dopuszczenia do możliwości zobaczenia swoich poprzednich wcieleń. Co byś zrobiła, gdybyś zobaczyła siebie w wcieleniu, gdy obciągają Cię ze skóry na torturach, gdy płoniesz na stosie inkwizycji czy też sama czynisz coś niesympatycznego? Trzeba mieć na uwadze fakt, że takie sceny są powiązane z odczuciami i emocjami, które mogą stać się traumatycznym przeżyciem i to wcale nie chcianym.
Sam jestem bardzo doświadczoną duszą, a znam zaledwie kilka reinkarnacji począwszy od wysoko rozwiniętej pozytywnej cywilizacji porozumiewającej się za pomocą telepatii, kosmicznej nacji przemierzającej układy planetarne, istotą w bardzo ciemnych wibracjach czarnej magii itp. jak i zwykły systemowy oprawcą pozbawionym uczuć na wysokim stanowisku, walczący o stanowisko. Gdy masz w sobie starą duszę to paleta jej doświadczeń może powalić na kolana.
Będąc niewzruszoną i stabilną w tym, do czego dążysz i jak postępujesz (na drodze dobra i bezinteresownej miłości), przybliża Ciebie do takich doświadczeń, które mogą się pojawić (mogą być Tobie dopuszczone) w odpowiednim czasie...

Claudik591
Posty: 15
Rejestracja: 11 cze 2019, 22:29

Re: Reinkarnacja

Post autor: Claudik591 » 12 cze 2019, 11:45

Bardzo dziękuje za odpowiedz, w medytacji pojawiały mi się niektóre reinkarnacje ale nie wiem czy był to wytwór mojej wyobraźni (że koniecznie chce zobaczyć reinkarnacje i ja sobie stworzyłam) czy faktycznie zarys mi się pojawił . Dopiero zaczynam swoją drogę poznawania samej siebie :) mimo wszystko dziękuje za poświęcony mi czas! Pozdrawiam

Online
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Reinkarnacja

Post autor: ZbyniuRoksana » 12 cze 2019, 12:00

Chcenie, zwłaszcza uporczywe jest blokadą. Tylko i wyłącznie intencja. Wyrażasz intencję wypływającą z serca (szczerą) i może się zadziać lub też nie, w zależności, czy jesteś już gotowa na pewne doświadczenia. Ciągły rozwój i wzrastanie są drzwiami do pewnych możliwości jak i realizacji konkretnych intencji. Na Górze wiedzą, kiedy będziesz mogła poznać to, co chcesz.

Grzegorzs
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2019, 20:39

Re: Reinkarnacja

Post autor: Grzegorzs » 20 cze 2019, 12:20

Witam , ja juz tu jestem ostatni raz.... o ile " tam" wolna wola zadziala... to nie dam sie wrobic w zadne tunele ani straszenie, zwyczajnie zostane tam poza cialem i umyslem ... chce byc soba w samej postci ( bez ciala i umyslu - to narzedzia anu ...) przynajmniej mam takie nastawienie.... tu jestem tylko niewolnikiem ktoremu dali ... marchewke.. i od czasu do czasu pozwalaja powachac a nawet czasem ugrysc.... pozdrawiam wszystkich .... nie dajcie sie :)

Online
Awatar użytkownika
Wichrolak
Posty: 54
Rejestracja: 18 cze 2019, 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reinkarnacja

Post autor: Wichrolak » 07 lip 2019, 22:10

Claudik591 pisze:
12 cze 2019, 11:45
w medytacji pojawiały mi się niektóre reinkarnacje ale nie wiem czy był to wytwór mojej wyobraźni (...) czy faktycznie zarys mi się pojawił
Nie tak dawno zapytałem o to samo inicjowane do kowenu wiedźmy, a wcześniej Arona na warsztatach. Odpowiedzi bywają tutaj zbieżne. Mianowicie, ZAWSZE będziesz się nad tym zastanawiać. Dawniej myślałem że np. wizje ww medytacji to bardziej jak hmm film 3d po którym się poruszamy, cos spektakularnego. Zapewne i takie rzeczy są możliwe, ale ogólnie odpamiętanie inkarnacji, czy jakieś wizje zawsze są bliźniacze do zwykłej wizualizacji. Zastanawianie się czy to jest coś co przyszło do mnie, czy mój mózg to wyprodukował, jest normalne. W ramach praktyki sami będziemy uczyć się języka swej podświadomości i wychwytywać co i jak. Podczas podróży w przeszłość, do dawnego wcielenia, może się zdarzyc ze np. siedzimy w sredniowiecznym zamku i oglądamy TV. Nie oznacza to że to śmietnik wyobraźni, ale raczej swoisty symbolizm za pomocą którego wyższe ja pragnie nam coś przekazać.
Wola kształtuje rzeczywistość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”