• Partnerzy

Odzież z konopii

Technologia i wszelkie porady na zmiany w naszej przestrzeni życiowej przychylne Ziemi.
Online
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Odzież z konopii

Post autor: ZbyniuRoksana » 10 cze 2019, 08:44

Konopie - to, co w naturze najlepsze


Większość ludzi wierzy, że ubrania nie mają wpływu na samopoczucie. Ubrania z Konopi dowodzą, że możesz czuć się lepiej we własnym ciele!

Żyjemy w czasach, w których główną rolę w życiu grają pieniądze. Większość ludzi chce mieć jak najwięcej w jak najszybszym czasie, często rezygnując z jakości. Spójrzmy poprzez pryzmat sieciowych sklepów z ubraniami.
Większość z tych sklepów płaci śmieciowe pieniądze azjatyckim “niewolnikom”, żeby móc wyprodukować ubrania taniej bardzo kiepskiej jakości. My jako konsumenci zgadzamy się na to i dajemy możliwość zarabiania wielkim odzieżowym korporacją kosztem naszego zdrowia.

Kiepskiej jakości materiały są nasączone chemikaliami wpływającymi na nasze zdrowie i samopoczucie. Wymienię tylko 3 tkaniny, których należy bezwzględnie unikać:
Bawełna
Jeżeli nie posiada ona żadnych certyfikatów i nie jest wytwarzana ekologicznie, to możesz być pewien, że zawiera dużą ilość toksyn, które były użyte do jej produkcji.
Lycra (spandex)
Elastyczne włókno, które jest produkowane z ropy naftowej. Tak! Dobrze czytasz z ROPY NAFTOWEJ!.
Poliester
Produkuje się z kwasu tereftalowego i glikolu etylenowego, który jest zawarty w ropie naftowej. Do produkcji wykorzystuje się również metale ciężkie. Jest wiele sygnałów, że związki poliestrowe są rakotwórcze.

Nie warto nosić żadnych syntetycznych materiałów na sobie, choćby z tego powodu, że 75% substancji z materiałów, które na sobie nosimy, jest wchłaniane przez skórę do organizmu. Jest to jedyny sensowny powód, dla którego powinniśmy skupić się na naturalnych ubraniach, nie dając zarobić dużym odzieżowym korporacją, które niejednokrotnie bywały oskarżane o niewolnicze wykorzystywanie małych dzieci do osiągania swoich celów finansowych.
Ludzie ubierają się w tanie odpowiedniki ze względu na cenę, jaką trzeba zapłacić za ubrania organiczne. Większość osób twierdzi, że ubrania organiczne są drogie.
Ubrania z tanich syntetycznych tworzyw szybko się niszczą, napędzając spiralę konsumpcjonizmu, przynosząc zysk wielkim sieciówką.
Naturalnych materiałów jest wiele np. organiczna bawełna, bambus, czy też wełna! Ja natomiast opowiem wam o mało znanym materiale, który wydaje mi się najlepszą tkaniną wykorzystywaną do produkcji ubrań. Choćby z tego względu, że do uprawy roślin, z których jest wytwarzane włókno, nie zostają używane żadne pestycydy, ani sztuczne nawozy, gdyż te rośliny ich po prostu nie lubią. Nosząc ubrania z tych roślin można mieć absolutną pewność naturalności tkanin. Mam na myśli tutaj konopie.

Największe zalety ubrań z konopi:
Miękkość tkaniny jest powalająca. Poziom komfortu podczas noszenia tych ubrań jest naprawdę zdumiewająca. Istotną rzeczą jest również to, iż każde wypranie takiego ubrania sprawią, że staje się one coraz bardziej miękkie, przyjemne w dotyku, a co ważniejsze bardziej komfortowe podczas noszenia.
Najbardziej wytrzymała tkanina, jaka istnieje! Z konopi produkuje się liny okrętowe, płótna żaglowe i wiele innych. To bardzo oddaje wytrzymałość tego materiału. De facto kupując ubranie z konopi, można założyć, że będzie nam służyć, aż do śmierci. Konopie mają również bardzo dużą odporność na ścieranie.
Tkanina z konopi ma doskonałe właściwości oddychająco-izolacyjne. Dzięki temu wiele osób mówi, że czuje się, jakby nosiło na sobie przyjemną “drugą skórę”. Większość osób, które pierwszy raz założyło ubranie z konopi, stwierdziło, że jest to nowe, przyjemne doświadczenie.
Jest to tkanina, która ogrzewa w zimę, a latem przyjemnie schładza ciało. Tak naprawdę zawsze przystosowuje się do Twojej naturalnej temperatury ciała i utrzymuję ją.
Absorbuje wodę — wyobraź sobie, że jesteś na dworze i nagle przychodzi silny wiatr z mocnym deszczem. Takie ubranie przez to, że mocno absorbuje wodę, to jest w stanie utrzymać twoje ciało suche. Dzięki temu jesteś mniej narażony na przeziębienia.
Taką tkaninę można wyprodukować jedynie naturalnymi sposobami bez użycia pestycydów i chemikaliów. Mamy pewność, że nie ma w niej żadnej chemii. Dzięki temu też jest w pełni bezpieczna dla alergików i małych dzieci.
Każde ubranie wpływa na nasze samopoczucie. Możesz odżywiać swoją skórę chemią z ubrań albo wybrać naturalne rozwiązanie. To, co jemy, wpływa na to, jak się czujemy. Identycznie jest z ubraniami, to co nosimy na sobie, wpływa na nasz komfort i samopoczucie, dlatego warto wybrać naturalne ubrania.

Moje pierwsze doświadczenie z noszeniem odzieży z konopi było bardzo ciekawe. Poczułem się, jakbym założył jakiś inny rodzaj ubrania. Było bardzo przyjemne, komfortowe, miękkie, a z drugiej strony dziwne, jakieś inne, takie nowe.
Jeżeli weźmie się wytrzymałość ubrań ekologicznych, w szczególności ubrań z konopi to wychodzi na to, że są one dużo tańsze od ubrań z sieciówek nasiąkniętych chemią. Bardziej istotnym faktem jest, iż dbają o nasze zdrowie, a nie faszerują nas chemią.
Koszulka ze sklepu producenta CannaWear kosztuje 159 zł, wydaje mi się to śmiesznymi pieniędzmi, porównując ubrania pod względem wytrzymałości i wpływu na nasze ciało.
Wystarczy wpisać - ubrania z konopi - a wyświetlą się strony oferujące taką odzież. Jest to inwestycja na wiele lat w coś, co sprzyja naszemu ciału.

Materiał źródłowy: https://medium.com/@kamillukaszewicz/wi ... 9675a9378b
Załączniki
konpie1.jpg
konpie1.jpg (50.6 KiB) Przejrzano 55 razy
konopie2.jpg
konopie2.jpg (124.84 KiB) Przejrzano 55 razy
Ostatnio zmieniony 30 cze 2019, 23:45 przez ZbyniuRoksana, łącznie zmieniany 1 raz.

Online
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 604
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46
Lokalizacja: Trójmiasto

Dlaczego odzież z konopii?

Post autor: ZbyniuRoksana » 20 cze 2019, 13:03

Odzież z konopi


Dla kogo ubrania z konopi?
Konopie – ciągnie się za nimi zła sława. Producenci odzieży postanowili zmienić ten stereotypowy wizerunek i zawalczyć o cenne włókna, które na głowę biją np. bawełnę.
A jest o co się starać – bo wydające się na pierwszy rzut oka banalne konopie uprawne kryją w sobie naturalnie długie pasma włókien. To dzięki nim powstaje mocna, ekologiczna, a zarazem stylowa i ciekawa tkanina.

Konopie jak „druga skóra”
Tkaniny z konopi można chwalić długo. Są one całkowicie naturalne i przyjemne dla ciała, dlatego wywołują uczucie „drugiej skóry”. Ubrania z konopi są zdrowe, dobrze przepuszczają powietrze, a także doskonale chronią ciało przed zmiennymi warunkami termicznymi. Podczas upałów dają przyjemny chłód i świeżość, a zimą solidnie zabezpieczają przed niskimi temperaturami. Potrafią nawet ogrzać, gdy tkanina jest mokra!
Materiały z konopi nie powodują także reakcji alergicznych i podrażnień skóry,
co stanowi dobrą wiadomość dla osób wrażliwych na substancje uczulające czy z innymi problemami dermatologicznymi. Również cierpiący na nadmierną potliwość dostrzegą zalety tkaniny, która ograniczając wchłanianie nieprzyjemnych zapachów, pozwala uniknąć kłopotliwych sytuacji.
Naturalność, ekologiczność i zdrowy charakter zostają zachowane już na etapie uprawy roślin, podczas której nie stosuje się nawozów chemicznych i sztucznego nawadniania, a brak syntetycznych komponentów daje gwarancję 100 proc. biodegadowalności. Mylą się jednak ci, którym na dźwięk wyrazów „ekologiczny”, „biodegradowalny”, „naturalny” czy „organiczny” przychodzą skojarzenia zgrzebnego, siermiężnego płótna. Okazuje się, że tkanina z konopi jest delikatna, lekka i miękka.

Jak się mają konopie do ubrań z bawełny?
Jeżeli porównujemy bawełnę organiczną do konopi, to zauważymy już znaczące różnice podczas uprawy. Konopie nie potrzebują wielkiej ilości wody i mogą rosnąć praktycznie w każdym klimacie poza kołem podbiegunowym. Ponadto mają mocniejsze włókna od bawełny, większą zdolność wchłaniania wody, są bardziej przewiewne i antyalergiczne. Natomiast jeżeli porównamy zwykłą bawełnę produkowaną na skalę masową z konopiami, to nie ma ona najmniejszych szans. Bawełna przegrywa już na etapie uprawy,bo potrzebuje dużej ilości herbicydów i pestycydów. Także samo włókno bawełniane ma niewiele wspólnego z włóknem organicznym.

Konopie w zgodzie z naturą

Bogactwo i potencjał tej naturalnej tkaniny dostrzegają nowe firmy. Mimo rosnącej wciąż popularności ekologicznych wyrobów sprzedawcy ubrań z konopi spotykają się jednak z opinią, że odzież jest zbyt droga. Tu jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych szczegółów. Należy pamiętać, że cena oznacza także działanie zgodne z normami Fair Trade poszczególnych producentów. Dlatego nie dość, że dostajemy ubrania dobre jakościowo, oryginalne i zdrowe, to jeszcze wspieramy firmy, które postawiły na ekologię. Dzięki takim markom jak Ecolution zatrudnienie znajduje wielu ludzi, którzy pracują w godnych warunkach, za przyzwoitą wypłatę oraz bez szkód dla swojego zdrowia. Ponadto znaczna część procesów upraw i przetwarzania na tkaninę mimo wielu udogodnień technologicznych jest nadal tradycyjna, co wymaga wysiłku i pracy wielu ludzi.
I ciekawostka dla wszystkich, którzy z konopiami mają wciąż złe skojarzenia – światowe ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zastrzegają w swoich zapisach niedopuszczalność stosowania „ziela konopnego (Cannabis sativa L.) innego niż włókniste”, które w przeciwieństwie do pozostałych odmian ma niewielką zawartość związków psychoaktywnych (mniej niż 0,2%). I słusznie! A więc nie bójmy się konopi – mają one więcej wspólnego z naturą i zdrowiem niż nam się wydaje…
Załączniki
odzież z konopii.jpg
odzież z konopii.jpg (94.43 KiB) Przejrzano 45 razy
odzież z konopii 0.jpg
odzież z konopii 0.jpg (78.8 KiB) Przejrzano 45 razy
odzież z konopii 1.jpg
odzież z konopii 1.jpg (93.59 KiB) Przejrzano 45 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwiązania PRO EKO”