• Partnerzy

Odzież z konopii

Technologia i wszelkie porady na zmiany w naszej przestrzeni życiowej przychylne Ziemi.
Awatar użytkownika
ZbyniuRoksana
Posty: 150
Rejestracja: 01 cze 2019, 10:46

Odzież z konopii

Post autor: ZbyniuRoksana » 10 cze 2019, 08:44

Konopie - to, co w naturze najlepsze


Większość ludzi wierzy, że ubrania nie mają wpływu na samopoczucie. Ubrania z Konopi dowodzą, że możesz czuć się lepiej we własnym ciele!

Żyjemy w czasach, w których główną rolę w życiu grają pieniądze. Większość ludzi chce mieć jak najwięcej w jak najszybszym czasie, często rezygnując z jakości. Spójrzmy poprzez pryzmat sieciowych sklepów z ubraniami.
Większość z tych sklepów płaci śmieciowe pieniądze azjatyckim “niewolnikom”, żeby móc wyprodukować ubrania taniej bardzo kiepskiej jakości. My jako konsumenci zgadzamy się na to i dajemy możliwość zarabiania wielkim odzieżowym korporacją kosztem naszego zdrowia.

Kiepskiej jakości materiały są nasączone chemikaliami wpływającymi na nasze zdrowie i samopoczucie. Wymienię tylko 3 tkaniny, których należy bezwzględnie unikać:
Bawełna
Jeżeli nie posiada ona żadnych certyfikatów i nie jest wytwarzana ekologicznie, to możesz być pewien, że zawiera dużą ilość toksyn, które były użyte do jej produkcji.
Lycra (spandex)
Elastyczne włókno, które jest produkowane z ropy naftowej. Tak! Dobrze czytasz z ROPY NAFTOWEJ!.
Poliester
Produkuje się z kwasu tereftalowego i glikolu etylenowego, który jest zawarty w ropie naftowej. Do produkcji wykorzystuje się również metale ciężkie. Jest wiele sygnałów, że związki poliestrowe są rakotwórcze.

Nie warto nosić żadnych syntetycznych materiałów na sobie, choćby z tego powodu, że 75% substancji z materiałów, które na sobie nosimy, jest wchłaniane przez skórę do organizmu. Jest to jedyny sensowny powód, dla którego powinniśmy skupić się na naturalnych ubraniach, nie dając zarobić dużym odzieżowym korporacją, które niejednokrotnie bywały oskarżane o niewolnicze wykorzystywanie małych dzieci do osiągania swoich celów finansowych.
Ludzie ubierają się w tanie odpowiedniki ze względu na cenę, jaką trzeba zapłacić za ubrania organiczne. Większość osób twierdzi, że ubrania organiczne są drogie.
Ubrania z tanich syntetycznych tworzyw szybko się niszczą, napędzając spiralę konsumpcjonizmu, przynosząc zysk wielkim sieciówką.
Naturalnych materiałów jest wiele np. organiczna bawełna, bambus, czy też wełna! Ja natomiast opowiem wam o mało znanym materiale, który wydaje mi się najlepszą tkaniną wykorzystywaną do produkcji ubrań. Choćby z tego względu, że do uprawy roślin, z których jest wytwarzane włókno, nie zostają używane żadne pestycydy, ani sztuczne nawozy, gdyż te rośliny ich po prostu nie lubią. Nosząc ubrania z tych roślin można mieć absolutną pewność naturalności tkanin. Mam na myśli tutaj konopie.

Największe zalety ubrań z konopi:
Miękkość tkaniny jest powalająca. Poziom komfortu podczas noszenia tych ubrań jest naprawdę zdumiewająca. Istotną rzeczą jest również to, iż każde wypranie takiego ubrania sprawią, że staje się one coraz bardziej miękkie, przyjemne w dotyku, a co ważniejsze bardziej komfortowe podczas noszenia.
Najbardziej wytrzymała tkanina, jaka istnieje! Z konopi produkuje się liny okrętowe, płótna żaglowe i wiele innych. To bardzo oddaje wytrzymałość tego materiału. De facto kupując ubranie z konopi, można założyć, że będzie nam służyć, aż do śmierci. Konopie mają również bardzo dużą odporność na ścieranie.
Tkanina z konopi ma doskonałe właściwości oddychająco-izolacyjne. Dzięki temu wiele osób mówi, że czuje się, jakby nosiło na sobie przyjemną “drugą skórę”. Większość osób, które pierwszy raz założyło ubranie z konopi, stwierdziło, że jest to nowe, przyjemne doświadczenie.
Jest to tkanina, która ogrzewa w zimę, a latem przyjemnie schładza ciało. Tak naprawdę zawsze przystosowuje się do Twojej naturalnej temperatury ciała i utrzymuję ją.
Absorbuje wodę — wyobraź sobie, że jesteś na dworze i nagle przychodzi silny wiatr z mocnym deszczem. Takie ubranie przez to, że mocno absorbuje wodę, to jest w stanie utrzymać twoje ciało suche. Dzięki temu jesteś mniej narażony na przeziębienia.
Taką tkaninę można wyprodukować jedynie naturalnymi sposobami bez użycia pestycydów i chemikaliów. Mamy pewność, że nie ma w niej żadnej chemii. Dzięki temu też jest w pełni bezpieczna dla alergików i małych dzieci.
Każde ubranie wpływa na nasze samopoczucie. Możesz odżywiać swoją skórę chemią z ubrań albo wybrać naturalne rozwiązanie. To, co jemy, wpływa na to, jak się czujemy. Identycznie jest z ubraniami, to co nosimy na sobie, wpływa na nasz komfort i samopoczucie, dlatego warto wybrać naturalne ubrania.

Moje pierwsze doświadczenie z noszeniem odzieży z konopi było bardzo ciekawe. Poczułem się, jakbym założył jakiś inny rodzaj ubrania. Było bardzo przyjemne, komfortowe, miękkie, a z drugiej strony dziwne, jakieś inne, takie nowe.
Jeżeli weźmie się wytrzymałość ubrań ekologicznych, w szczególności ubrań z konopi to wychodzi na to, że są one dużo tańsze od ubrań z sieciówek nasiąkniętych chemią. Bardziej istotnym faktem jest, iż dbają o nasze zdrowie, a nie faszerują nas chemią.
Koszulka ze sklepu producenta CannaWear kosztuje 159 zł, wydaje mi się to śmiesznymi pieniędzmi, porównując ubrania pod względem wytrzymałości i wpływu na nasze ciało.
Wystarczy wpisać - ubrania z konopi - a wyświetlą się strony oferujące taką odzież. Jest to inwestycja na wiele lat w coś, co sprzyja naszemu ciału.

Materiał źródłowy: https://medium.com/@kamillukaszewicz/wi ... 9675a9378b
Załączniki
konpie1.jpg
konpie1.jpg (50.6 KiB) Przejrzano 8 razy
konopie2.jpg
konopie2.jpg (124.84 KiB) Przejrzano 8 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwiązania PRO EKO”