• Partnerzy

Wypoczynek blisko natury

Tutaj dzielimy się ciekawymi bieżącymi wiadomościami i komentujemy je. Informacje, których nie usłyszysz w mainstreamie.
Jurek

Wypoczynek blisko natury

Post autor: Jurek » 19 sie 2019, 20:03

Mieszkam w leśniczówce i od kilkunastu lat wynajmujemy domek dla gości, przyjeżdżają różni, są i fajni i mniej fajni. Chodzi mi po głowie pomysł aby przyjmować gości na innych zasadach, dlatego oferta skierowana jest do ludzi obudzonych, byłaby to obopólna korzyść. Chciałbym wprowadzić coś nowego, a mianowicie za wynajęcie domku goście płaciliby wg własnej wyceny. Każdy sam decydowałby ile zapłacić za usługę. Ciekawe czy coś takiego ma szansę na powodzenie. Nie jestem pewien czy można na forum zapodać link do mojej leśniczówki, może ktoś się wypowie?
Pozdrawiam
Jurek

ZbyniuRoksana

Re: Wypoczynek blisko natury

Post autor: ZbyniuRoksana » 19 sie 2019, 20:53

Bardzo fajny pomysł. Widzę same korzyści dla obydwóch stron. Leśniczówka na łonie Natury to wspaniałe miejsce do ładowania się energią a i zapewne byłbyś spokojniejszy o swój wynajmowany domek i miał możliwość poznania zapewne ciekawych osobowości. Na twoim miejscu wprowadziłbym w ramach zapłaty pomoc przy twoim obejściu np. w ogrodzie itd. gdy się coś razem wykonuje, nawet prace fizyczne, lepiej się poznaje ludzi, bardziej bezpośrednio.
Mi ciągle chodzi po głowie podobny pomysł...własny drewniany z księżycowego drewna dom i kilka całorocznych chatek równie drewnianych o powierzchni do 25 m2, gdyż nie trzeba pozwolenia na budowę z widokiem na wielki ogród pełen owoców i warzyw, który wspólnie wszyscy doglądają i kosztują. Taka naturalna integracja i smakowanie prawdziwych darów ziemi nie skażonych nawozami. Próbuj, bo to fajny pomysł. Forum dopiero się rozwija i ty również z nim. Jestem za! :) Życzyłbym sobie więcej takich pomysłów! :)

ZbyniuRoksana

Post autor: ZbyniuRoksana » 19 sie 2019, 21:02

Można by stworzyć zakładkę - giełda wypoczynku, wzorem giełdy bez pieniędzy, ale w ramach odpłatności w różny (mieszany) sposób. Podrzucę ten temat Oskarowi.

Jurek

Post autor: Jurek » 19 sie 2019, 21:10

Też uważam, że to dobry pomysł i liczę na to, że się powiedzie, jak to wygląda można obejrzeć tutaj https://jasnapolska.pl/katalog/22211/le ... ka-lipowe/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiadomości ze Świata i Wszechświata”